Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib

+2
Elliot
lolita
6 posters

Aaa gitmek

Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib Empty Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib

Yeni mövzu  lolita Ç.a. Yan. 06, 2009 6:57 pm

Bundan sonra bu təhsil pilləsinə qəbul iki mərhələdə aparılacaq

Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası (TQDK) ali məktəblərin magistratura pilləsinə qəbul qaydalarında dəyişikliklər edib. Bu barədə komissiyanın sədr müavini Namiq Babayev bu gün keçirdiyi mətbuat konfransında məlumat verib. Yeni qaydalara görə, 2009-2010-cu tədris ilindən magistraturaya qəbul imtahanları iki mərhələdə keçiriləcək.
Sədr müavini bildirib ki, imtahanların birinci mərhələsi aprelin sonu və ya mayın əvvəlində, ikinci mərhələ isə iyun ayının sonunda keçiriləcək. Birinci mərhələ bakalavrların məntiqi təfəkkür, xarici dil və informatikadan bilik səviyyəsi test üsulu ilə yoxlanılacaq. TQDK tərəfindən qoyulan şərtləri ödəyən bakalavrlar ikinci mərhələ keçmək hüququ qazanacaqlar. İkinci mərhələdə isə ixtisas üzrə biliklər yazılı esselər vasitəsilə yoxlanılacaq. Müsabiqə hər iki mərhələnin ümumi balları əsasında həyata keçiriləcək.
Sizcə bu nə dərəcədə yaxşıdı? Ehtiyac var idimi bu dəyişikliyə?
lolita
lolita

İsmarıc sayı : 25
Şəhər : Bakı
Registration date : 27/11/08

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib Empty Geri: Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib

Yeni mövzu  Elliot Ç.a. Yan. 06, 2009 7:45 pm

lolita yazıb:Bundan sonra bu təhsil pilləsinə qəbul iki mərhələdə aparılacaq

Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası (TQDK) ali məktəblərin magistratura pilləsinə qəbul qaydalarında dəyişikliklər edib. Bu barədə komissiyanın sədr müavini Namiq Babayev bu gün keçirdiyi mətbuat konfransında məlumat verib. Yeni qaydalara görə, 2009-2010-cu tədris ilindən magistraturaya qəbul imtahanları iki mərhələdə keçiriləcək.
Sədr müavini bildirib ki, imtahanların birinci mərhələsi aprelin sonu və ya mayın əvvəlində, ikinci mərhələ isə iyun ayının sonunda keçiriləcək. Birinci mərhələ bakalavrların məntiqi təfəkkür, xarici dil və informatikadan bilik səviyyəsi test üsulu ilə yoxlanılacaq. TQDK tərəfindən qoyulan şərtləri ödəyən bakalavrlar ikinci mərhələ keçmək hüququ qazanacaqlar. İkinci mərhələdə isə ixtisas üzrə biliklər yazılı esselər vasitəsilə yoxlanılacaq. Müsabiqə hər iki mərhələnin ümumi balları əsasında həyata keçiriləcək.

Birmenali fikir soylemek chetindir mene indi. Chunki bir yandan informatikanin da imtahana salinmasi cox musbet haldir. Menfi hallar ise odur ki, bunu gerek bir il evvelden deyeydiler ve bir de 2005-de magistraturaya qebul texminen bele olmushdu. 1-ci tur mentiq, xarici dil, ixtisas uzre ibtidai bilikler test sheklinde, ikinci turda ise yazili ixtisas imtahani. Bax mehz ikinci turda biabirciliq olmushdu. Biliyi olanlarin choxu muellimlerin ishleri subyektiv yoxlamasi neticesinde kesilmishdiler imtahandan. En qorxulu yeri mehz bu meqamdir. Yazili imtahan...
Elliot
Elliot

İsmarıc sayı : 76
Registration date : 07/11/08

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib Empty Geri: Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib

Yeni mövzu  Shadli Ç.a. Yan. 06, 2009 7:54 pm

lolita yazıb:Bundan sonra bu təhsil pilləsinə qəbul iki mərhələdə aparılacaq

Bu choooox pisdi.... Yeni menim dushuncem beledi... Duzu evvelki qebul formasi ile de tam razi deyildim, chunki ixisasa chox az ehemiyyet verilirdi, hech lmasa mentiq 40 sual, ixtisas 40 sual ve xarici dil 20 sual sheklinde eleseydiler supper olardi... Amma qaldi ki, yazili esseye, bunun tay neticesini, kim terefinden hansi movqeden yoxlanilmasi chox boyuk shubhe altindadir... Inanmiram ki, heqiqeten savadli telebeler oz layiq olduqlari yeleri tuacaqlar, Elliot demishken biabirchiliq olacaq yene de.. bele olmaz... Sad
Shadli
Shadli

İsmarıc sayı : 51
Şəhər : Baki, Azerbaijan
Registration date : 18/11/08

http://www.xaricidil.net

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  star-of-the-sky Çər. Yan. 07, 2009 4:19 am

men hec de teeccublenmedim.bizde deyisiklikler hemise ilin ortasinda olur.1 de bir sey deyim,bu testler,imtahanlar cox yaxsidi,amma men qiyabi oxuyanlarin nece test vereceyini dusunurem.1 ayliq tehsille nece imtahan vermek olar,mene cox maraqlidi

star-of-the-sky

İsmarıc sayı : 14
Registration date : 18/12/08

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  Elliot Çər. Yan. 07, 2009 10:37 pm

star-of-the-sky yazıb:men hec de teeccublenmedim.bizde deyisiklikler hemise ilin ortasinda olur.1 de bir sey deyim,bu testler,imtahanlar cox yaxsidi,amma men qiyabi oxuyanlarin nece test vereceyini dusunurem.1 ayliq tehsille nece imtahan vermek olar,mene cox maraqlidi

Doghurdan e, yeqin qiyabiler yada dushmeyib qerar qebul edilende Smile
Elliot
Elliot

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  Shadli Ş. Yan. 10, 2009 5:24 pm

star-of-the-sky yazıb:men hec de teeccublenmedim.bizde deyisiklikler hemise ilin ortasinda olur.1 de bir sey deyim,bu testler,imtahanlar cox yaxsidi,amma men qiyabi oxuyanlarin nece test vereceyini dusunurem.1 ayliq tehsille nece imtahan vermek olar,mene cox maraqlidi

Yox sadece bizde qiyabi tehsilin tam menasini hele hech kim anlamir, onlara gore tehsil cemi 1 aydi... Eslinde ise bele deyil, eksine onlar uchun tehsil daimi olmalidi, eslinde qiyabi oxuyanlar eyani oxuyanlardan yaxshi bilmelidi her sheyi, amma bizimkiler uchun bu bele deyil axi, onlar uchun ilin 10 ayi kef 2 ayi tehsildi... Oxumaq isteyen ister eyanide, ister qiyabide oxuyacaq... Qiyabide oxuyan uchun lap rahat, isteyir azad dinleyici kimi daxil olsun leksiyaya qulaq assin, isteyir evde oxusun muxtelif edebiyyatlardan, ya da gununu kitabxanalarda kechirsin... Eslinde onlar bir nov menasiz leksiyalardan da canlarini qurtarirlar, men deyim ki, bize eyanide kechilen leksiyalarin 80%-i tam menasiz idi, o vaxt erzinde men nese bir kitab oxusaydim mene daha xeyirli olardi, chox az muellim bize lazimi qaydada leksiya kechir... Sad
Shadli
Shadli

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  star-of-the-sky C.a. Yan. 15, 2009 12:35 pm

shadli yoldasim,senle nese fikirlerimiz hec 1 movzuda ust-uste dusmur. Smile eger telebeye muellim lazim olmasa,telebe ozu evde ozumaq bacarigina malik olsa,onda bu universitetler,mektebler neye lazimdi?hami kitab alsin evde oxusun.ne derecede duzgundu bu fikir?1 felsefe dersi var,psixologiya dersi var,kitabi acanda adamin gozu dord olur,hec ne basa dusmek olmur,o terminleri telebeye asan uslubda,basa dusulen uslubda gerek muellim basa salsin.termin kitablari var,beli,amma 1 kitabda olan o 1i kitabda olmur,o qeder kitab almaga da haminin imkani olmur.men cox asan 1 misal cekdim,bunun kimi 1 cox fenn var ki,mehz gosteris lazimdi.kitabxanalardan da hec danismiram,kitab qebuluna dusmek namumkun.o ki qaldi,leksiyalarin menasiz kecmeyine,o da muellimden asilidi,elbette.sexsen men qiyabi oxumusam,amma men kime qiyabi qutarmisam deyende inanmirlar,yeni yaxsi menada.cunki elave kurslara getmisem,amma her fennden kursa getmek ne qeder mumkundu?leksiyalara qosulmaga geldikde,hansi ins-dan danisirsiz bilmirem,amma menim bitirdiyim ins-da ele imkan yox idi,azad dinleyici kimi ne derecede diqqet merkezinde olmaq,sorgu suala qosulmaq imkansiz kimi 1 sey idi,,onda butun qiyabiciler azad dinleyici kimi eyanilere qosulsun,onda neye gore tehsil qiyabi ve eyani olaraq,asagi ve yukses bal olaraq 2 yere bolunub?otaqlarin,stullarin da sayi askar.1 de 1 seyi de demek isteyirem,1 ayliq tehsil alan telebeler,10 ay tehsil alan telebelerle eyni pulu odeyir,yeni odenisli ixtisaslarcun deyirem,bu ne derecede duzgundu?verilen tehsilin ne qeder keyfiyyeti var ki,o qeder pul odenilir?qiyabicilere sizce haqsizliq deyil?o da hec 1 ayi tehsil demek olmaz,1 ay erzinde hem dersler kecirilir qutarir,hem imtahan,sinaqlar baslayib qutarir,yeni hec 1 ay da deyil,2 hefte.men fikir verirem,burda her movzuda daha cox telebelerde gunah gorulur,eslinde bele olmamalidi,biz cavanlar gerek haqqimizi mudafie ede bilek,teleb edek,ozumuzde gunah gorsek,hec ne elde etmek olmaz.biz ki,kenarda deyil,tehsilin icindeyik,neyin nece oldugunu yaxsi goruruk,bilirik

star-of-the-sky

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  Shadli C.a. Yan. 15, 2009 6:30 pm

star-of-the-sky yazıb:shadli yoldasim,senle nese fikirlerimiz hec 1 movzuda ust-uste dusmur. Smile eger telebeye muellim lazim olmasa,telebe ozu evde ozumaq bacarigina malik olsa,onda bu universitetler,mektebler neye lazimdi?hami kitab alsin evde oxusun.ne derecede duzgundu bu fikir?1 felsefe dersi var,psixologiya dersi var,kitabi acanda adamin gozu dord olur,hec ne basa dusmek olmur,o terminleri telebeye asan uslubda,basa dusulen uslubda gerek muellim basa salsin.termin kitablari var,beli,amma 1 kitabda olan o 1i kitabda olmur,o qeder kitab almaga da haminin imkani olmur.men cox asan 1 misal cekdim,bunun kimi 1 cox fenn var ki,mehz gosteris lazimdi.kitabxanalardan da hec danismiram,kitab qebuluna dusmek namumkun.o ki qaldi,leksiyalarin menasiz kecmeyine,o da muellimden asilidi,elbette.sexsen men qiyabi oxumusam,amma men kime qiyabi qutarmisam deyende inanmirlar,yeni yaxsi menada.cunki elave kurslara getmisem,amma her fennden kursa getmek ne qeder mumkundu?leksiyalara qosulmaga geldikde,hansi ins-dan danisirsiz bilmirem,amma menim bitirdiyim ins-da ele imkan yox idi,azad dinleyici kimi ne derecede diqqet merkezinde olmaq,sorgu suala qosulmaq imkansiz kimi 1 sey idi,,onda butun qiyabiciler azad dinleyici kimi eyanilere qosulsun,onda neye gore tehsil qiyabi ve eyani olaraq,asagi ve yukses bal olaraq 2 yere bolunub?otaqlarin,stullarin da sayi askar.1 de 1 seyi de demek isteyirem,1 ayliq tehsil alan telebeler,10 ay tehsil alan telebelerle eyni pulu odeyir,yeni odenisli ixtisaslarcun deyirem,bu ne derecede duzgundu?verilen tehsilin ne qeder keyfiyyeti var ki,o qeder pul odenilir?qiyabicilere sizce haqsizliq deyil?o da hec 1 ayi tehsil demek olmaz,1 ay erzinde hem dersler kecirilir qutarir,hem imtahan,sinaqlar baslayib qutarir,yeni hec 1 ay da deyil,2 hefte.men fikir verirem,burda her movzuda daha cox telebelerde gunah gorulur,eslinde bele olmamalidi,biz cavanlar gerek haqqimizi mudafie ede bilek,teleb edek,ozumuzde gunah gorsek,hec ne elde etmek olmaz.biz ki,kenarda deyil,tehsilin icindeyik,neyin nece oldugunu yaxsi goruruk,bilirik

Beli duzdu movzularda fikirlerimiz tam olaraq ust-uste duwmese de bezi meqamlarda ust-uste duwur, meselen bu defeki fikirleriniz bir choxu ile raziyam, hetta sherikem de demek olar... Mesel uchun eyni qeder tehsil haqqi odemek meselesi tamamile doghrudur, axi niye bu qeder olmalidi ki? Hem de diger bir meqamla ki, her shey quru quru evde oyrenmek olmaz, kitabdan oyrenmek mumkun olsaydi doghurdan da muellimlere, mekteblere, Uni-lere ehtiyac qalmazdi. Amma gelin bele goturek, idealda olan qiyabi ders sistemi hech de bizim respublikamizda tesaduf olunan qiyabi ders sistemi ile ust uste dushmur, ilk novbede oz Uni-m BDU-dan misallar getirecem, bawqa yerlerde tam olaraq nece oldghunu bilmirem chunki, demek bele, telebeler gelir, ders ilinin yeni eyani ders semestrinin ortalarinda, axirina yaxin, onlara 2 heftelikmi 3 heftelikmi ders kecilir ve biten kimi imtahanlar bashlayir ozu de her gun biri, arada fasile olmadan, bir neche qiyabi taniwimdan soruwmuwam ki, bes size dersler bawlayana kimi deyirler hansi fennleri kecheceksiniz, ya hansi edebiyatlardan istifade edeceksiniz, amma aldighim cavablar hech de urekachan olmayib, onlarin hech xeberi olmur ki, ne ders kechecekler, elbette bu wekilde qiyabide oxumaq ve yuksek seviyyeli biliye sahib olmaq olmur. Amma eger ders semestrinin evvelinde qiyabiler gelse, onlara 2-3 heftelik ders kursu kechilse, ve eyaniler uchun olan sessiyalar dovrunde onlarin da sessiyasi olsa, bu tam ayri neticeler verer. Burada bele alinar ki, onlar kechecekleri fenn haqda umumi qisa melumat alib, siz deyen kimi, fennlerin qisa anlawiqli formasini kechib daha sonra oz mutalieleri vasitesile ister kitaxanada ister de oz kitablari, ya da hetta kurslar vasitesile biliklerini tekmillewdirirler. Elbette deyesen menim fikirlerim utopik seslendi, amma doghudan da mene ele gelirdi ki, yeni Uni-e daxil olana kimi, qiyabi tehsil sistemi beledi Smile Azad dinleyici meselesi ise bizde BDU-da var, mahiyyeti ondan ibaretdir ki, qiyabi telebeler istedikleri leksiyalara daxil olub dinleye bilirler ve hetta lazim olduqda muellime sual vere ve s. ede bilerler. Duzdu hal hazirda bizde bu azad dinleyici formasi eyaniye perevod olmaq uchun tramplin rolunu oynayir, amma mence hech olmasa kichik de olsa komekdi Smile
Shadli
Shadli

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  star-of-the-sky C.a. Yan. 15, 2009 11:10 pm

elbette,siz deyen kimi proqram olsa cox ela olar,amma ele deyil,biz ilin evvelinde ins-a hansi fenn+den imtahanlar olacaq,hansi dersler kecirilecek deye getdiyimizde bize 1 siyahi verilir,amma dersler baslayanda tamam ayri 1 siyahiyla rastlasiriq, nese oyrenmekcun gedende,normal cav ala bilmirik,o kafedra gonderir,o 1ne,o 1i deyir biz bu ise baxmiriq,adama 1 soyuq munasibet,1 sifet,sorusmaga adami pesman edir+,adami elmden soyudurlar.ne qeder tehsilin asagi seviy-e dusmesinde gunah telebede de gorunse men,muellimde,duzgun qurulmamis proqramda gorurem,bizde ins-da esas ixtisas ing dili idi ve bize ele muel dusmusdu ki,Allah gorsetmesin,men 1ci kurs telebesi ola-ola ondan cox bilirdim.defteri qoyurdu stolun ustune,kitabla da defteri gizledirdi,guya biz gormurduk,soz+in tercumesine o defterden baxib deyirdi,ele olurdu,men sirasini pozurdum,yeni qabaga gdirdim,sual verende,ozun itirirdi,cunki onun baxdigi sirani pozmusdum,mene deyirdi ki,dayan indi ora gelirik,ancaq cav vere bi+di.ing dilinde budaq cumleler deye 1 bolme var,yeqin melumatiniz var:if it snows,we wont go-we wont go if it snows.mene imtahanda budaq cumlelerin tercumesi dusmusdu,men her 2 usulda cav yazmisdim.muel mene dedi ki,sene 5 dusmur,cunki cumlelerin yerini sehv salmisan,cunki bizim ins kitabinda ancaq 1 variant var idi,amma burda qrammatik cehetden hec 1 sehv yoxdu,hec 1 mena pozgunlugu yox idi,men 1 cox qram kitabi,test kitabi oxumusam,her 2 variantla rastlasmisam,men onu muel-e subut eleye bilmedim,mene 5 yazdi,amma minnetle,mene cox pis tesir etmisdi,menden asagi seviyyeli 1 muel mene bele 1 noqsan tutmusdu ve men bunu isbat eleye bilmemisdim.axirda telebe yoldasim isare eledi ki,qutar,yeni basa sala bilmersen sen onu.o hec gormeyib axi,melumati yoxdu bu haqda.kafedra muel+ne cox yaxsi beleddi,bize onsuz 2 hefte ders kecirilir,hec olmasa bu muddetde bizim isimize yarayacaq muel verin,bes ayib deyil?1 telebe ki,muel-den cox bilir,o telebede ne maraq o+ ders oyrenmeye,calisma elemeye.men sexsen oxumurdum,yayda imtahan olanda 2 hefte muddetinde hamisini oyrenib gedirdim,men o tapsiriq+i orta mektebde oyrenmisdim,neyime lazim idi,1 de ins-da oyrenim,elave material yox,elave test yox ve biz guya ing dili muel olacaqdiq.tesevvur edirsiz?amma 1 fonetika muel var idi,qaraqabaq,amma cox savadli,biz onun dersini ele oyrenirdik ki,baxmayaq men fonetikaya hemise nifret etmisem,amma ele hevesle gedirdim,oxuyurdum onun dersini,elece de huquq dersi.muel-den cox sey asilidi,yoldasim,1basa asilidi.1 muel yanina gedirsen xosun gelmir ondan,basa salmagindan,munasibetinden,oxumursan,amma yaxsi muel yanina gedende oxuyursan,oyrenirsen,demeli is muellimde bitir,men bu barede hec cur fikrimi deyise bilmirem.telebe elmi gerek mecbur oxumasin,maragi olsun,hevesi olsun,o maragi da gerek muel yaratsin,dediyim kimi seraitde ne derecede elme yiyelenmek o+?eger telebe ozu oxumaq istese bele,basinda 1 boyukle oxumaq ayri,tekbasina oxumaq tamam ayri,muel 1 elave melumat verir,inceliklerin oyredir,ola bi+ sen tek oxuyanda 2 problem arasinda ince ferq olur,onu gormeye bi+sen,amma muel izah edir.cox danisdim yene.amma fikrimi basa salmaqcun misal+ cekirem,o da uzun alinir. Smile

star-of-the-sky

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  Shadli C. Yan. 16, 2009 3:36 am

Bizde gerek doghurdan da bu Qiyabi meselesi ile baghli nese tedbir gorule... Smile)) Maraqlisi budu ki, bizde tekce qiyabi tehsil sistemi ile yox butun tehsil sistemi ile baghli gerek nese bir ish gorule, amma bele gorunur ki, hele ki, hech kim hech ne etmek fikrinde deyil... Muellim meselesi ise, doghurdan da acinacaqlidi... Savadsiz muellimleri gorende insan doghurdan da butun o fenne, umumen butun tehsiline tupurmek isteyir... Ozu de adami doghurdan da yandiran hemin o savadsiz insanlarin oz dar bilikleri ile sene meydan oxumasidi, gor nece insanlarin elinde qalmiwiq Sad
Shadli
Shadli

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  star-of-the-sky C. Yan. 16, 2009 5:36 am

dogurdan deyirem,yoldasim,menim 1 qiyabici kimi basim cox cekib.qiyabicilere 1 gereksiz telebe+ kimi munasibet gosterilir,amma bu hec de ele deyil,sexsen menim balim eyaniye catirdi,amma men yazmamisdim,cunki cox tanisla elaqe saxladim ve on+ naraziciliq eledi+,hem de men islemek isteyirdim,hec de pesman deyilem,hem isledim,tecrube sahibi oldum,hem hazirliq+a getdim,menim kimi 1 nece telebe var idi,duzdu savadsiz+ da var idi,masin sozunun tercumesini bilmeyen telebe+ kimi.amma ister muel+,ister kafedra isci+i insana ozunu pis hiss eletdirir,bilmirem belke eyani+e de beledi munasibet,amma biz koridorda 1-1mizi iteleyirdik,sen get kafedradan soz sorus,cunki hec kim o pis sifetle qarsilasmaq istemirdi,senin isin budu,senin ne haqqin var,bele davranmaga?amma nese elemek lazimdi,cunki vez get-gede pislesir,bizim savadli genclerimiz coxdu,on+ gerek bu cemiy-e qazandirilsin.1 de muel-de calisma+ hazir veziy-de olurdu,1 cumleni muxtelif cur tercume etmek olur,sinonim deyilen 1 sey var,amma bizim muel defterinden kenara cixmirdi,bizim dediyimiz cumleni qebul elemirdi,o situasiyani tesevvur edirsiz?adama ozunu ele pis hiss eletdirirdi ki,bilmirsen,yaxsi,hec olmasa guzeste get,sus 1 az,yoxsa adami pis cixmasin gic yerine qoymaq lazim deyil,o muel menim hec vaxt yadimdan cixmaz,evvel sual verirdik,sonra gorurdum ki,cav vere bilmir,utanirdim sual verim,onun yerine cunki men pert olurdum.ne ise,deyesen burda 3 neferden basqa hec kim yoxdu,elliot,shadli ve men.her movzuda 3 nefer danisir Rolling Eyes

star-of-the-sky

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib Empty Yenə dəyişikli olacaq

Yeni mövzu  Elliot C.a. Mar. 05, 2009 5:03 pm

Magistraturaya qəbul qaydalarında yenə dəyişiklik gözlənilir: http://day.az/news/society/149237.html
Elliot
Elliot

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Magistraturaya qəbul qaydaları dəyişib Empty magistraturaya qebul qaydalari deisib

Yeni mövzu  ADA B. İyul 12, 2009 11:03 pm

salam. men wexsen iwtirak etdim bu qayda ile kecirilen imtahanda,cox rahat olur.cox yaxwidir ki,telebeleri yuklemirler.evvel mentiq,informatika,xarici dilden in=tahan verirsen bir ay sonra ixtisasdan.MENCE BELE DAHA RAHATDIR Wink queen

ADA

İsmarıc sayı : 1
Şəhər : BAKI
Registration date : 12/07/09

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  ADNA_183 C.a. Mar. 11, 2010 1:16 am

ADA yazıb:salam. men wexsen iwtirak etdim bu qayda ile kecirilen imtahanda,cox rahat olur.cox yaxwidir ki,telebeleri yuklemirler.evvel mentiq,informatika,xarici dilden in=tahan verirsen bir ay sonra ixtisasdan.MENCE BELE DAHA RAHATDIR Wink queen
Salam.İxtisas suallari yazili olur yoxsa nece?

ADNA_183

İsmarıc sayı : 1
Registration date : 11/03/10

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Yeni mövzu  Sponsored content

Sponsored content

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Əvvələ qayıt

Bu forumun msaadesi var:
Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.